Hoe verander ik het wachtwoord van mijn VPS?
3 november 2026
Het wachtwoord van je VPS staat alleen op je server zelf. Niemand anders kan erbij, ook KaasHosting niet. Wijzigen doe je daarom zelf, en dat is zo gedaan. Ben je het kwijt, dan kan je je VPS herbouwen of een nieuw wachtwoord instellen via rescue mode.
Wachtwoord wijzigen als je nog kan inloggen
Log in via SSH, of klik op je VPS rechtsboven op Console.
Typ
passwdom het wachtwoord te wijzigen van de gebruiker waarmee je bent ingelogd. Voor een andere gebruiker typ jesudo passwd gebruikersnaam, voor rootsudo passwd root.Typ het nieuwe wachtwoord twee keer. Je ziet tijdens het typen niets, dat hoort zo.
Op een Windows VPS druk je in de Console op Ctrl+Alt+Del en kies je Een wachtwoord wijzigen.
Wachtwoord kwijt?
Herbouwen: snel en eenvoudig, maar alle data op de schijf wordt gewist. Handig bij een nieuwe of lege VPS.
Rescue mode: je data blijft staan. Wel iets technischer.
Route 1: herbouwen
Ga naar VPS → Servers → jouw server → Herbouwen.
Kies een Distro en een Versie.
Kies eventueel een SSH-sleutel. Kies je geen sleutel, dan krijg je het nieuwe root-wachtwoord per e-mail.
Klik op Herbouwen.
Herbouwen wist je schijf. Alle data op je VPS gaat definitief verloren. Wil je je data houden, gebruik dan rescue mode.
Route 2: rescue mode
Deze route werkt voor Linux. In rescue mode start je VPS op in een aparte herstelomgeving, terwijl je eigen schijf ongewijzigd blijft. Vanuit die omgeving stel je een nieuw wachtwoord in.
Ga naar het tabblad Rescue van je VPS en klik op Inschakelen. Je VPS start opnieuw op.
Open de Console. Je bent direct ingelogd als root.
Typ
lsblkom je schijven te bekijken. Je eigen schijf herken je aan de grootte van je VPS-schijf, meestal is datvdb. Je systeem staat meestal op de grootste partitie, bijvoorbeeldvdb1.Koppel de schijf met
mount /dev/vdb1 /mnt.Stel een nieuw wachtwoord in met
chroot /mnt passwd root. Voor een andere gebruiker vervang jerootdoor de gebruikersnaam.Ontkoppel de schijf met
umount /mnt.Ga terug naar het tabblad Rescue en klik op Uitschakelen. Je VPS start weer normaal op en je kan inloggen met je nieuwe wachtwoord.
Op veel images staat inloggen met een wachtwoord via SSH uit. Via de Console werkt het wel. Nog handiger: zet in stap 5 je SSH-sleutel in /mnt/root/.ssh/authorized_keys, dan log je voortaan zonder wachtwoord in.
Heb je een Windows VPS? Dan werkt rescue mode niet en kan je alleen je VPS herbouwen.